Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dwóch 24-latków zostało zatrzymanych i będzie odpowiadało za serię kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Ich łupem padły sygnalizatory świetlne z akumulatorami, lampy błyskowe i ledowe, paliwo i lusterka boczne z pojazdów wykonujących prace budowlane przy budowie drogi S-7. Łącznie usłyszeli 12 zarzutów do których się przyznali. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 31.03.2017 -
Okazja czyni złodzieja. O tym przekonała się 38-latka, która w sklepie mięsnym ukradła swojej znajomej portfel z pieniędzmi. Skradziony łup schowała w staniku i próbowała odjechać z Nidzicy „na stopa”. Kilkanaście minut po tym zdarzeniu zatrzymali ją policjanci. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży, za który grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 31.03.2017 -
Pierwszego dnia marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - święto ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości naszego kraju. Funkcjonariusze z garnizonu warmińsko-mazurskiej policji, by oddać hołd tym żołnierzom, biorą aktywny udział w akcji krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dodano: 30.03.2017 -
Nidziccy policjanci uczestniczyli w nietypowej interwencji. Przed budynkiem komendy, doszło do zatrzaśnięcia w samochodzie 3 miesięcznego malucha. Dzięki szybkiej pomocy policjantów i ślusarza, niemowlakowi nic się nie stało. Powodem całego zajścia, okazał się zepsuty pilot od samochodu.
Dodano: 29.03.2017 -
Nidziccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego. Na odcinku drogi S7 zderzyły się trzy pojazdy. Jedna osoba z obrażeniami trafiła do szpitala na obserwację. Ruch na „siódemce” odbywał się wahadłowo.
Dodano: 27.03.2017 -
Jak ustawić flagi narodowe na masztach, drzewcach i proporczykach. Czym jest flaga, bandera, banner, a czym barwy narodowe. Czy zawsze barwy państwowe mają pierwszeństwo i jak rozmieścić flagi województw i powiatów, aby nie popełnić błędu. Na te i wiele innych pytań w prosty i przystępny sposób odpowiada poradnik wydany przez MSWiA we współpracy z Biurem Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji.
Dodano: 24.03.2017 -
Każda wymówka dla złodzieja jest dobra, aby dostać się do domu potencjalnej ofiary. O tym na własnej skórze przekonała się mieszkanka powiatu nidzickiego, wpuszczając do domu kobietę podającą się za pracownicę opieki. Po jej wyjściu z domu, seniorce zginęły oszczędności życia. Policjanci w dalszym ciągu apelują o rozsądek i ostrożność przy wpuszczaniu nieznajomych do domu.
Dodano: 22.03.2017 -
21 marca większości z nas kojarzy się z nadejściem wiosny, lecz uczniom … z dniem wolnym od nauki. Dla młodzieży jest to tradycyjny „Dzień wagarowicza”. W tym dniu bardzo często dochodzi do różnych sytuacji i zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo policjanci w całym województwie przeprowadzą działania prewencyjne o nazwie "Pierwszy dzień wiosny 2017".
Dodano: 20.03.2017 -
Mieszkaniec województwa mazowieckiego stracił na 3 miesiące uprawnienia do kierowania. Powodem zatrzymania prawa jazdy przez nidzickich policjantów było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna otrzymał również punkty karne oraz mandat .
Dodano: 17.03.2017 -
Program „Dzielnicowi bliżej nas” wprowadza duże zmiany w dotychczas wykonywanej przez dzielnicowych służby. O tym jak umiejętnie nawiązywać pozytywne relacje, być bardziej asertywnym, a zarazem być odpornym na stres dowiedzieli się dzielnicowi z Nidzicy, Działdowa i Nowego Miasta Lubawskiego podczas szkolenia specjalistycznego.
Dodano: 15.03.2017 -
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który 26 razy okradł swojego pracodawcę. 30-latek podbierał pieniądze szefowi z saszetki, w której znajdowały się znaczne sumy pieniędzy. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty do których się przyznał.
Dodano: 10.03.2017 -
Powyższe przesłanie niesie za sobą Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. W tym roku odbędzie się 7 edycja tego konkursu. Jego głównym zadaniem jest zachęcenie dzieci poprzez zabawę do refleksji nad obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w codziennym życiu i otaczającym ich świecie. Nauka poprzez zabawę, to najkrótsza droga do umiejętnego radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
Dodano: 08.03.2017 -
Odpowiadając na oczekiwania lokalnych społeczności wobec pracy dzielnicowych, a także biorąc pod uwagę oczekiwania dotyczące tej służby w świetle nowych uregulowań prawnych, Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie zorganizowała cykl szkoleń dla policjantów. W szkoleniach, które odbędą się w różnych miastach, wezmą udział dzielnicowi z całego regionu.
Dodano: 08.03.2017 -
Zespół Szkół nr 1 w Nidzicy zorganizował i przeprowadził konkurs szkolny pn. „Bezpieczeństwo w szkole, w domu i na ulicy”. Głównym jego celem jest promowanie bezpiecznego stylu życia i utrwalenie wiadomości na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i zabaw. Do grona jury konkursu został zaproszony dzielnicowy st. asp. Maciej Płoski.
Dodano: 03.03.2017 -
„Poproszę o karetkę i policję, bo nie chcę, aby dziecko było w domu” – takimi słowami rozpoczęła rozmowę kobieta, która zadzwoniła na numer alarmowy. Zarówno ona, jak jej konkubent byli pod znacznym wpływem alkoholu i opiekowali się półrocznym dzieckiem. Ostatecznie 21-latka noc w spędziła w policyjnym areszcie, a sprawą pijanych rodziców zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
Dodano: 03.03.2017 -
MSWiA przygotowało program „Dzielnicowy bliżej nas”, który w znacznym stopniu zmienia pracę policjanta w terenie. Dzielnicowy ma być „łącznikiem” między obywatelem a policją i więcej czasu ma spędzać w terenie, a nie za biurkiem. W komunikacji ze społeczeństwem pomóc ma również specjalnie stworzona aplikacja „Moja komenda”.
Dodano: 02.03.2017