Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W ferworze pracy o mały włos sama nie uległam oszustom. W przerwie na planie zdjęciowym przejrzałam telefon a tam sms, że moja przesyłka jest ponadgabarytowa i muszę dopłacić minimalną kwotę 1,5 zł. W tym celu za pomocą załączonego linku należało pobrać oprogramowanie, a dokładnie aplikację do firmy kurierskiej, żeby dokonać tej niewielkiej dopłaty. Nigdy nie klikajcie w takie linki i nie ściągajcie takich aplikacji, ponieważ cyberprzestępcy w taki sposób usiłują uzyskać dostęp do waszego telefonu po to, żeby zainstalować złośliwe oprogramowanie. – przestrzega Katarzyna Skrzynecka w ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Dodano: 18.01.2025 -
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.
Dodano: 18.01.2025 -
Jakie znaczenie w poszukiwaniach osób zaginionych ma reakcja społeczeństwa? Kiedy uznaje się osobę za trwale zaginioną? Co jest w tej służbie najtrudniejsze? A także o wykorzystaniu w poszukiwaniach sztucznej inteligencji oraz o tym na ile możliwe jest rozdzielenie służby w Policji od życia prywatnego – opowiada jeden z twórców systemu Child Alert w Polsce, nadkom. Konrad Gajda – kierownik Sekcji Przewodników Psów Specjalnych MTR z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.
Dodano: 17.01.2025 -
Już w najbliższą sobotę podczas "Dnia Kandydata" w godzinach od 9:00 do 14:00, każdy zainteresowany służbą w Policji może dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja, skorzystać z rad policyjnych instruktorów, a przede wszystkim sprawdzić się na torze sprawnościowym, który jest jednym z etapów podczas rekrutacji do służby w Policji. Policjanci z Sekcji Doboru oraz Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Olsztynie czekają na osoby zainteresowane służbą w Policji. Zapraszamy!
Dodano: 16.01.2025 -
Dla osób w kryzysie bezdomności, nieporadnych życiowo czy też znajdujących się pod działaniem alkoholu niskie temperatury i opady śniegu mogą być zagrożeniem. Policjanci kontrolują miejsca przebywania osób potrzebujących pomocy. Każdy mieszkaniec także może pomóc, np. za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dodano: 16.01.2025 -
Organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły ponadpodstawowe mogą składać wnioski o udzielenie zezwolenia na utworzenie oddziałów o profilu mundurowym w zarządzanych przez siebie placówkach.
Dodano: 15.01.2025 -
Szybko zapadający zmrok, gorsza widoczność, śliska nawierzchnia, błoto pośniegowe, zlodowacenia, zaspy śnieżne, oszronione szyby czy też parujące wnętrze samochodu to tylko niektóre z licznych niedogodności, na które zimą narażeni są kierowcy. Jeśli jednak odpowiednio wcześniej zadbamy o komfort swojej jazdy, większość trudności można skutecznie zniwelować.
Dodano: 15.01.2025 -
Przemoc domowa to powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także innych osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących. Jeśli Ty sam, lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy - nie wstydź się prosić o pomoc, prawo stoi po Twojej stronie. Pamiętaj, brak reakcji na przemoc stanowi niejako jej akceptację.
Dodano: 15.01.2025 -
Jak aktywnie i bezpiecznie spędzać więc czas na świeżym powietrzu zimą? Na te i inne pytania odpowiedzieli dzielnicowi, którzy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Nidzicy i Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Pogadanki zorganizowano z myślą o zbliżających się feriach zimowych.
Dodano: 14.01.2025 -
Zbliżają się ferie zimowe, podczas których policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.
Dodano: 14.01.2025 -
W Komendzie Powiatowej Policji w Nidzicy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy. W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Mirosław Elszkowski, policjanci oraz pracownicy nidzickiej jednostki, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz władz samorządowych powiatu nidzickiego.
Dodano: 13.01.2025 -
Dzisiaj, 9 stycznia 2025 roku, Biuro Prewencji KGP po raz kolejny zainaugurowało ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Uroczystość odbyła się tym razem w garnizonie dolnośląskim na terenie stacji narciarskiej „Sudety Lift” w Szklarskiej Porębie. Do współpracy przy organizacji imprezy zaproszono Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze, Komisariat Wodny Policji we Wrocławiu, policjantów z komend powiatowych Policji woj. dolnośląskiego oraz partnerów akcji.
Dodano: 13.01.2025 -
Przestępstwa pospolite stanowią najbardziej uciążliwy społecznie obszar przestępczości. Każdego dnia policjanci pionu kryminalnego realizują czynności związane z poszukiwaniem osób, które ukrywają się próbując uniknąć odpowiedzialności. Funkcjonariusze zajmują się zwalczeniem przestępczości narkotykowej, handlu ludźmi i wykrywaniem sprawców przestępstw od tych najbardziej błahych do tych popełnianych przez zorganizowane grupy przestępcze.
Dodano: 11.01.2025 -
Rok 2024 był dla polskiej Policji pełen wyzwań. Był to rok przełomowy, zahamowaliśmy negatywne skutki kilkuletniego okresu pandemii i zapaści kadrowej, budując mocne podstawy do dalszych działań, co pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość. Wszystkie te czynniki były szczególnie odczuwalne w największej i najbardziej różnorodnej z policyjnych służb, czyli służbie prewencyjnej. Służbie, która jest najbliżej społeczeństwa i w znacznym stopniu buduje wizerunek całej formacji policyjnej.
Dodano: 11.01.2025 -
W minionym roku policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali ponad 2,6 tys. osób i ustalili ponad 3,5 tys. podejrzanych, z których prawie 2,3 tys. osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a prawie 200 o kierowanie taką grupą. Ponadto funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 50 osób poszukiwanych na podstawie listów gończych, z których część była także ścigana Europejskim Nakazem Aresztowania. Zabezpieczono ponad 21 ton narkotyków, zlikwidowało 60 laboratoriów narkotyków i 24 plantacje konopi. Przejęto również ponad 252 mln szt. papierosów bez znaków akcyzy, ponad 263 tony tytoniu i zlikwidowano 16 fabryk papierosów oraz 8 krajalni tytoniu. Ponadto zabezpieczono 657 mln złotych mienia podejrzanych oraz odzyskano mienie warte ponad 53 mln zł.
Dodano: 11.01.2025 -
Miniony 2024 rok z perspektywy Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, był wymagającym rokiem. Prowadzone realizacje wymagały dużego zaangażowania wielu policjantów z całego kraju i współpracy z zagranicznymi służbami. Ubiegły rok to także stały rozwój Biura, przekształcanie komórek terenowych z wydziałów na zarządy i przyjęcia do służby nowych funkcjonariuszy, a także przygotowania polskiej Policji, w tym policjantów CBZC, do rozpoczętej 1 stycznia 2025 roku prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.
Dodano: 11.01.2025 -
Każdego dnia policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników polskich dróg. W minionym roku odnotowano nieco mniejszą liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych oraz poprawiło się bezpieczeństwo pieszych. W wielu obszarach potrzebna jest intensyfikacja działań, jednak możemy stwierdzić, że w wielu z nich stale utrzymuje się poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach.
Dodano: 11.01.2025