Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Kształtuj bezpieczeństwo w swojej okolicy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą prawidłowego funkcjonowania każdej społeczności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, za pomocą którego można zgłaszać niepokojące sygnały, a tym samym kształtować bezpieczeństwo w swojej okolicy.
- Widzisz niepokojące sytuacje - reaguj za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to interaktywne narzędzie, za pomocą którego każdy ma realny wpływ na poziom bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania. Daje ona możliwość anonimowego zgłaszania zagrożeń występujących w najbliższej okolicy. W 2019 roku nidziccy policjanci potwierdzili 98 zgłoszeń naniesionych na Mapę. Świadczy to o tym, że mieszkańcy powiatu nidzickiego chętnie korzystają z KMZB a lokalne bezpieczeństwo nie jest im obojętne.
- Przekaż Policji informację o niepokojącym zjawisku w swojej okolicy za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą prawidłowego funkcjonowania każdej społeczności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, za pomocą którego można zgłaszać niepokojące sygnały, a tym samym kształtować bezpieczeństwo w swojej okolicy.
- Policjanci uczestniczyli w posiedzeniu Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz analiza stanu bezpieczeństwa za ubiegły rok były tematem wystąpienia nidzickich funkcjonariuszy w czasie spotkania Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Publicznego w Nidzicy
- „E- kompetencje bez barier” razem z nidzicką policją Wczoraj nidziccy policjanci gościli u siebie młodzież oraz seniorów uczestniczących w projekcie „E – kompetencje bez barier”. Celem tego spotkania było zapoznanie się z funkcjonowaniem policyjnych programów komputerowych oraz aplikacją „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Z racji tego że wśród gości w większości były osoby uczęszczające na kurs prawa jazdy, funkcjonariusze mieli doskonałą okazję, aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
- „Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej” Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to jeden z kanałów wymiany informacji o zagrożeniach pomiędzy społeczeństwem a Policją. KMZB cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, jako skuteczne narzędzie eliminacji zagrożeń występujących w lokalnej społeczności. Aktualnie na Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa dostępne są 24 kategorie zagrożeń, które mogą wypełniać znamiona przestępstwa czy wykroczenia, ale przede wszystkim takie, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
- Milionowe zagrożenie zostało naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa W dniu 24 stycznia 2019 r. na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione 1 000 000 zagrożenie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od ponad dwóch lat i od początku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Do korzystania z niej zachęca powszechny dostęp do aplikacji, intuicyjny interfejs, gwarancja zachowania anonimowości i zapewnienie ze strony Policji, że każde zgłoszenie jest poważnie traktowane i sumiennie sprawdzane.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – zachęcamy do kontaktu z Policją Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem są mapy zagrożeń bezpieczeństwa, dzięki którym każdy mieszkaniec naszego powiatu może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia, jak i podzielić się spostrzeżeniami.
- KWP: Dwa lata Krajowej Mapy Bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach Od dwóch lat na Warmii i Mazurach funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie, które pozwala każdemu na zgłoszenie zagrożeń w swoim najbliższym otoczeniu. Od samego początku Mapa cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Warmii i Mazur: przez dwa lata naniesiono blisko 31 000 obywatelskich zgłoszeń.
- Dzielnicowy spotkał się ze strażakami z OSP w Szkotowie Mł. asp. Przemysław Rychcik dzielnicowy z tereny Kozłowa promował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, oraz działania „Patrz i słuchaj” podczas spotkania ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkotowie.
- Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzkie życie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało przez Policję zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli.
- Korzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa Czy w Twojej okolicy są miejsca gdzie gromadzą się osoby i piją alkohol? Boisz się przechodzić z uwagi na zaczepki? Widzisz zaparkowane na chodniku samochody przez, które piesi muszą wchodzić na jezdnię? Zgłoś to. Kształtuj bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Korzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
- KWP: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda – zachęcamy do prostych i nowoczesnych form kontaktu z Policją Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Dzięki „Mapie”, która funkcjonuje już blisko rok, mieszkańcy województwa ale i całego kraju mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone, z kolei Moja Komenda umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Zachęcamy do korzystania z tych nowoczesnych form kontaktu.
- KWP: Zmiany w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – udogodnienia dla zgłaszających Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów Policja poszerzyła funkcjonalność działającej od ubiegłego roku Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu rozwiązaniu przez Internet, można w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób, zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Pojawiły się możliwości dodawania zdjęć i komentarzy oraz potwierdzania już zgłoszonych zagrożeń.
- Jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nidzickim? W ubiegłym roku Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa została uruchomiona we wszystkich województwach. Interaktywne narzędzie pozwala mieszkańcom także naszego powiatu na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Dzięki tej Mapie każdy mieszkaniec może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez wychodzenia z domu. Od początku działania mapy na terenie powiatu nidzickiego odnotowano 164 takich zgłoszeń, z czego około 30% zostało potwierdzonych.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w nidzickim funkcjonowaniu Od początku 2016 roku na terenie naszego powiatu trwały konsultacje społeczne w ramach tworzenia Krajowej Mapy Zagrożeń. O tym jak narzędzie pomaga w codziennej pracy rozmawiamy z podinsp. Krzysztofem Kunickim - I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nidzicy.
- Za szybko, bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Zatrzymany w czasie kontroli miejsca zagrożonego Policjanci w trakcie pełnienia służby i sprawdzania miejsca oznaczonego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonywali pomiaru prędkości aut w Rogożu. Kierowca fiata dwukrotnie przekroczył prędkość przy szkole, jechał bez uprawnień, bez zapiętych pasów i pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
- Sprawdzali miejsce oznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali poszukiwanego Policjanci w trakcie pełnienia służby i sprawdzania miejsca oznaczonego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zauważyli śpiącego mężczyznę. W trakcie legitymowania okazało się, że jest poszukiwany przez sąd.