Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„E- kompetencje bez barier” razem z nidzicką policją

Data publikacji 14.02.2019

Wczoraj nidziccy policjanci gościli u siebie młodzież oraz seniorów uczestniczących w projekcie „E – kompetencje bez barier”. Celem tego spotkania było zapoznanie się z funkcjonowaniem policyjnych programów komputerowych oraz aplikacją „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Z racji tego że wśród gości w większości były osoby uczęszczające na kurs prawa jazdy, funkcjonariusze mieli doskonałą okazję, aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Nidzicy oraz seniorzy przyszli do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy zapoznać się z programami komputerowymi, które wykorzystywane są na co dzień w policji. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania się z systemem na którym pracują dyżurni oraz pomocnicy dyżurnego wszystkich jednostek w Polsce. Inicjatywa ta odbyła się w ramach projektu „E- kompetencje bez barier”, które zrzeszało osoby które ukończyły 18 r. życia oraz chcące budować i poszerzać swoje umiejętności cyfrowe.

Była to również doskonała okazja, aby zaprezentować policyjną aplikację „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, której budowa pozwala bezproblemowo, wręcz intuicyjnie, korzystać z niej każdemu obywatelowi. W przypadku wątpliwości dotyczących poruszania się po mapie i dodawania zgłoszeń, internauci mogą skorzystać z instrukcji obsługi dostępnej na tej samej stronie. Mieszkańcy mogą zaznaczyć na mapie określony obszar i wskazać, jakie zagrożenie ich zdaniem na nim występuje. Do wyboru jest kilkadziesiąt kategorii obejmujących m.in. miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy przekraczana jest dozwolona prędkość na drodze. Każda informacja przekazywana jest do miejscowej Policji, która sprawdza zasadność zgłoszeń. Dzięki bieżącej aktualizacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy mieszkaniec może sprawdzić czy jego zgłoszenie zostało już sprawdzone, czy jest jeszcze w trakcie weryfikacji.

W ramach kampanii o bezpieczeństwie „#razemwruchudrogowym” policjantka opowiedziała o najczęstszych przyczyny powstawania wypadków z udziałem osób pieszych oraz rodzajów i konsekwencji tych zdarzeń. Nie mniej ważnym celem było uświadomienie młodzieży i seniorom, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy od odpowiedzialnych zachowań wszystkich grup uczestników ruchu drogowego i to bez względu na ich wiek czy płeć.

Powrót na górę strony