Menu przedmiotowe:
Galeria
5
Uczymy bezpiecznych zachowańKWP - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

KOMENDA POWIATOWA POLICJI W NIDZICY
ul. Mickiewicza 17
13-100 Nidzica

(089) 6250200 , 6250900

Faxy

(089) 6250205 , 6250212


Komunikaty
27.08.2014 - KGP: Wielki charytatywny mecz piłki nożnej Policja kontra TVP

Mecz piłki nożnejJuż w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.

Prawdziwą gratką dla miłośników sportowych emocji będzie piłkarskie spotkanie reprezentacji Gwiazd TVP i polskiej Policji.  Obie drużyny zmierzą się ze sobą już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) o godzinie 12:00 na stadionie Sokoła Ostróda.

Drużynę polskiej Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, a w jej skład wejdzie aż pięciu generałów Policji! W drużynie Gwiazd TVP znajdą się między innymi: Bogusław Piwowar – członek zarządu Telewizji Polskiej, dziennikarze Przemysław Babiarz, Maciej Orłoś i Michał Olszański oraz znani z seriali TVP aktorzy – Antek Królikowski i Maciej Jachowski. Trenerem będzie były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Engel.

Mecz jest charytatywny, a wszelkie zebrane środki przeznaczone zostaną na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. W trakcie spotkania zostanie przeprowadzona specjalna licytacja – wygrać będzie można między innymi piłki Brazuca z podpisami piłkarzy Realu Madryt, którzy niedawno gościli w Polsce podczas Super Meczu Real – Fiorentina.

Transmisje na żywo od godz. 12:00 relacjonować będzie TVP Regionalna i TVP Polonia oraz strona sport.tvp.pl. Powtórkę będzie można obejrzeć w TVP Sport o godz. 16.30.

W przerwie sportowych zmagań obejrzeć będzie można musztrę paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Policji, która zagra też specjalny koncert dla zawodników, ich rodzin, kibiców i wszystkich tych, którzy odwiedzą stadion w Ostródzie. Na Pikniku Bezpieczeństwa, który w tym dniu już od samego rana towarzyszyć będzie imprezie sportowej, zorganizowane zostaną stoiska edukacyjne, konkursy prewencyjne, zabawy, pokazy, a wszystko po to, by przybliżyć gościom służbę w policyjnej formacji.

A zatem każdy uczestnik festynu będzie miał niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez polskich policjantów w tym m.in.: sprzęt Policji wodnej z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, wóz profilaktyczny i miasteczko Ruchu Drogowego czy autobus konwojowy. Odwiedzić będzie można również stoisko prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie czy TVP Olsztyn. Znajdzie się  także coś dla miłośników teatru – wyjątkowy spektakl z udziałem wolontariuszy programu Profilaktyka a Ty. Odbędzie się też specjalny pokaz i prezentacja umiejętności przewodników psów służbowych i ich czworonożnych podopiecznych.

Serdecznie zapraszamy!


13.08.2014 - Przemoc w rodzinie
Przemoc w rodzinie w wielu środowiskach niestety nadal traktowana jest jako temat wstydliwy, upokarzający, a informacje o tym zjawisku nie opuszczają „czterech ścian mieszkań”, w których często dochodzi do dramatów.
Od kilku lat zmienia się rzeczywistość w tym zakresie. Wprowadza się nowe narzędzia prawne i procedury zmierzające do skutecznej ochrony osób dotkniętych przemocą rodzinie. Tworzy się nowe instytucje zajmujące się pomocą i doradztwem w takich sytuacjach.
Poniżej podajemy adresy instytucji działających na terenie powiatu nidzickiego, które zajmują się przedmiotową problematyką:
Powiatowy Punkt Konsultacyjny dla osób dotkniętych problemami uzależnień oraz przemocy domowej (PCPR Nidzica)
Ul. Traugutta 13
13-100 Nidzica
Tel. /fax (89) 625-44-28
e-mail: pcpr nidzica @wp.pl

Przychodnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia
Ul. Kolejowa 27
13-100 Nidzica
Tel. (89) 625-65-66

Świetlica Socjoterapeutyczna (MOPS Nidzica)
Ul. Kolejowa 5
13-100 Nidzica
Tel. (89) 625-29-14

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna

Ul. Traugutta 13
13-100 Nidzica
Tel. (89) 625-31-39


Aktualności:
 03.03.2014 - Włamał się do domu, bo chciał odzyskać swoje pieniądze.
Policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z domu na terenie Nidzicy. Mężczyzna wybił szybę w oknie, wszedł do domu a następnie ukradł pieniądze w kwocie 800 zł. Jak tłumaczył policjantom przyszedł odebrać swój dług. Dzisiaj usłyszał zarzut do którego przyznał się Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
więcej » 
 25.02.2014 - Sprzedał maszyny z leasingu, aby spłacić zadłużenia.
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31- letniemu nidziczaninowi za przywłaszczenie mienia o znacznej wartości. W ubiegłym roku Bartosz Z. dwukrotnie sprzedał maszyny do robót ziemnych, których właścicielem była firma leasingowa. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty do których się przyznał. Sprawa z aktem oskarżenia trafiła do Sądu.
więcej » 
 18.02.2014 - Okazja czyni złodzieja.
Nidziccy kryminalni ustalili sprawcę kradzież roweru jakie miało miejsce w piątek w Nidzicy. 15-latek widząc niezabezpieczony rower pod sklepem zabrał go a następnie rozebrał na części w garażu. Uzyskane części schował w zaroślach i dodatkowo przykrył śniegiem. Za swój czyn chłopak będzie odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
więcej » 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-19
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 28
2. Wypadki drogowe: 5
    - ranni: 6
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 43
4. Nietrzeźwi kierowcy: 15
Ostatnia aktualizacja: 2014-08-27
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.