Dwaj bracia w areszcie za pobicie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj bracia w areszcie za pobicie

Data publikacji 06.09.2019

W poniedziałek (02.09.2019r.) dwóch młodych mężczyzn będąc pod wpływem alkoholu pobiło 46-letniego mężczyznę. Podejrzanymi okazali się dwaj bracia w wieku 22 i 27 lat. Za pobicie grozi im kara od roku do 3 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia sprawcy zostali zatrzymani przez nidzickich policjantów a następnie trafili do aresztu na 3 miesiące.

W dniu 02.09.2019 r. nidzicka Policja dostała informację o pobiciu na jednej z głównych ulic Nidzicy. Z uzyskanych informacji wynikało, że dwóch młodych mężczyzn z nieznanych przyczyn agresywnie zaatakowało 46- letniego nidziczanina.

Przybyły na miejsce patrol ustalił, że sprawcami tego czynu byli dwaj bracia znani już nidzickiej Policji. Jeszcze tego samego dnia obaj mężczyźni zostali zatrzymani a następnie przewiezieni do policyjnego aresztu. Jak się okazało, obaj byli nietrzeźwi. Pokrzywdzony 46-letni mieszkaniec Nidzicy z odniesionymi licznymi obrażeniami powstałymi w wyniku kopania i bicia go  przez sprawców został przewieziony do Szpitala w Działdowie a następnie przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Mając na uwadze charakter czynu i wcześniejsze notowania Sąd Rejonowy w Nidzicy na wniosek Prokuratury i Policji zastosował wobec obu braci środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Tak brutalne zachowanie może skończyć się dla obu mężczyzn nawet 3 letnim pobytem w więzieniu bowiem taka kara jest przewidziana w Kodeksie Karnym za popełnione przez nich  przestępstwo.

Ładowanie odtwarzacza...