Tag dopalacze
Rozmiar czcionki
- Inauguracja kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która rusza dzisiaj we wszystkich jednostkach Policji w kraju. Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
- Dopalacze albo życie Film pokazujący, jak łatwo można stracić życie po dopalaczach nakręcił wykładowca słupskiej Szkoły Policji. W rolę aktorów wcielili się policjanci - słuchacze Szkoły. Ostatnie wypadki w kraju dobitnie pokazują, że dopalacze niosą śmierć.
- Sprzedający "dopalacze" jak handlarze narkotyków
- KWP: Zaostrzenie przepisów dotyczących dopalaczy Policjanci niemal codziennie interweniują wobec osób znajdujących się pod wpływem dopalaczy i innych środków. Niestety czasem oni i służby medyczne nie są w stanie pomóc odurzonej osobie. W poniedziałek w Sępopolu zasłabł 27-latek. Pomimo podjętej reanimacji, zmarł. Z relacji rodziny wynika, że od kilku miesięcy zażywał najprawdopodobniej dopalacze. Od wczoraj obowiązują przepisy, które mają ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.
- KGP: Dopalacze – Apel Policji do rodziców i opiekunów Okres letni, w tym głównie wakacje, i związana z tym duża ilość czasu wolnego sprzyja eksperymentowaniu przez dzieci i młodzież z różnymi środkami psychoaktywnymi. Do najniebezpieczniejszych z nich należą tzw. dopalacze (ang. smarts). Jest to termin używany potocznie i określa grupy różnych substancji lub ich mieszanek o rzekomym bądź faktycznym działaniu psychoaktywnym. Oficjalna, ustawowa nazwa tzw. dopalaczy to środki zastępcze.
- Szkolenie rad pedagogicznych z zakresu dopalaczy i narkotyków Policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nidzicy zorganizowali szkolenie dla nauczycieli. Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie nauczycieli z problemem dopalaczy oraz narkotyków. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych przez policję działań pn. „Szkoły wolne od nałogów”.
- Policjanci rozmawiali z rodzicami gimnazjalistów o narkotykach i dopalaczach Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w zorganizowanym przez policjantów oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nidzicy spotkaniu w ramach programu „Zanim będzie za późno”. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest dotarcie do jak największej liczby rodziców oraz zachęcenie ich do współpracy, by razem móc działać na rzecz młodzieży zagrożonej rozprzestrzeniającym się zjawiskiem narkomani.
- Bezpłatny, anonimowy Punkt Konsultacyjno-Informacyjny w sprawie dopalaczy Od 1 września 2015 roku przy Oddziale Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie zaczyna działać bezpłatny, anonimowy Punkt Konsultacyjno-Informacyjny w sprawie dopalaczy.
- MSW ogłosiło otwarty konkurs na działania dotyczące przeciwdziałaniu dopalaczom Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów kampanii „Dopalacze kradną życie”.
- Ruszyła kampania "Dopalacze kradną życie" Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Wczoraj w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.