Tag na wnuczka
Rozmiar czcionki
- Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta” - jak się uchronić? Mimo licznych apeli i opisywanych ku przestrodze przykładów osób pokrzywdzonych przez oszustów działających metodą „na wnuczka” czy "na policjanta”, nadal zdarzają się sytuacje, w których seniorzy tracą oszczędności życia. W ostatnich dniach na terenie naszego województwa doszło do kilku takich sytuacji.
- Region: Nie dajmy się oszukać! Przestępcy zmieniają metody działania „Na wnuczka”, na policjanta”, „na inkasenta”, a teraz także „na konto prokuratora” - przestępcy nie ustają w wymyślaniu nowych metod, za pomocą których próbują oszukać jak najwięcej osób. Przeciwko nim stają policjanci, którzy nie ustają w ściganiu bezdusznych oszustów, bezwzględnie wykorzystujących naiwność i dobrą wolę swoich ofiar. Jednak pamiętajmy, że w pierwszej kolejności za bezpieczeństwo swoje i naszego mienia odpowiadamy my sami.
- Nie dała oszukać się fałszywemu „synowi” i zadzwoniła na Policję. Wzorowe zachowanie nidziczanki O sposobie na wnuczka, policjanta, siostrzeńca i innych podobnych przypadkach oszustw na osobach starszych mówiono i pisano wiele. 63-letnia nidziczanka być może usłyszała o policyjnych przestrogach i zachowała zimną krew i trzeźwy umył odbierając telefon od mężczyzny podającego się syna. Powiedział, że miał wypadek i potrzebuje dużej kwoty pieniędzy na polubowne załatwienie sprawy z policją. Kobieta nie dała się nabrać i szybko skontaktowała się z nidzickimi policjantami.