Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
Dodano: 31.05.2021 -
Rowerzyści zaliczają się do grupy niechronionych uczestników ruchu. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa.
Dodano: 31.05.2021 -
W miniony weekend na nidzickich drogach nie brakowało nietrzeźwych. Policyjny pościg za kierującym z promilami w organizmie, zdarzenie drogowe spowodowane przez nietrzeźwego, kierujący fiatem na „podwójnym gazie” i 2 rowerzystów pod wpływem alkoholu. Niebawem wszyscy będą tłumaczyć się przed sądem ze swojej nieodpowiedzialności na drodze.
Dodano: 31.05.2021 -
Blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie – tyle wykazało badanie stanu trzeźwości 37-letniego kierującego samochodem marki Toyota przemieszczającego się ulicami miasta. Mężczyzna został zatrzymany dzięki wzorowej postawie nidziczanki, która zaniepokojona stylem jazdy mężczyzny nie zbagatelizowała zaistniałej sytuacji i postanowiła poinformować o swoich przypuszczeniach Policję. Nietrzeźwy kierujący niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 28.05.2021 -
93-letni kierujący osobowym oplem najpierw blokował ruch na skrzyżowaniu, a około 2 godziny później wjechał w ogrodzenie jednej z nidzickich posesji. Interwencje policjantów zakończyły się dla mężczyzny zatrzymaniem prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego auta, którym kierował. Ponadto, mając na uwadze stan psychofizyczny 93-latka, funkcjonariusze sporządzili notatkę pod kątem skierowania mężczyzny na badania lekarskie.
Dodano: 28.05.2021 -
Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.
Dodano: 28.05.2021 -
Nidziccy policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który słuchaniem głośnej muzyki zakłócał spokój sąsiadów. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że sprawca interwencji jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mieszkaniec Nidzicy najbliższe 200 dni spędzi w zakładzie karnym.
Dodano: 27.05.2021 -
Komenda Główna Policji i FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają klientów banków przed pojawiającymi się oszustwami w internetowych serwisach ogłoszeniowych. FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP coraz częściej odnotowuje aktywność przestępców nakierowaną na wyłudzanie danych i środków od osób fizycznych i podmiotów sprzedających na internetowych serwisach ogłoszeniowych.
Dodano: 27.05.2021 -
Nidziccy policjanci w dniu 25.05.2021 r. pracowali na miejscach dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło na drodze ekspresowej S7 w pobliżu miejscowości Frąknowo i drodze wojewódzkiej 545 koło miejscowości Sątop
Dodano: 26.05.2021 -
1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.
Dodano: 25.05.2021 -
Jednoślad-motorower, to idealny środek transportu do sprawnego poruszania się po zatłoczonych ulicach miasta. Dzięki niewielkim gabarytom, znacznie szybciej, można nim dojechać w określone miejsce. Motorowery w ostatnim czasie cieszą się dużym powodzeniem.
Dodano: 25.05.2021 -
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym. Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Dodano: 25.05.2021 -
Każdego roku tylko w samej Unii Europejskiej zgłaszanych jest kilkaset tysięcy zaginięć dzieci. Zdecydowana większość z nich się odnajduje ale w policyjnych bazach osób zaginionych figurują również sprawy zaginięć do dziś nierozwiązane. 25 maja jest dniem wyjątkowym, bo poświęconym pamięci zaginionych i nigdy nie odnalezionych dzieci oraz solidarności z ich rodzinami. Symbolem MIĘDZYNARODOWEGO DNIA DZIECKA ZAGINIONEGO jest kwiat niezapominajki, bo rodziny nigdy nie zapominają i nigdy nie przestają szukać. W tym roku Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji oraz Fundacja ITAKA przypominają o dzieciach, które zaginęły i do dziś nie powróciły do swoich domów. Jak każdego roku, zwracamy również uwagę na to, w jaki sposób ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem.
Dodano: 25.05.2021 -
Nowe przepisy ruchu drogowego regulujące status prawny urządzeń napędzanych elektrycznie oraz siłą mięśni wchodzą w życie 20 maja. Chodzi tu o hulajnogi elektryczne, urządzenia transportu osobistego czy oraz urządzenia wspomagające ruch (np. rolki, wrotki, deskorolki). Wszystkie te urządzenia zyskały w kodeksie drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące zarówno prawa, jak i obowiązki.
Dodano: 19.05.2021 -
Urządzenia transportu osobistego (UTO) i urządzenia wspomagające ruch, podobnie jak hulajnogi elektryczne, znalazły swoje miejsce w porządku prawnym. Przepisy regulujące status prawny urządzeń napędzanych elektrycznie oraz siłą mięśni wchodzą w życie 20 maja 2021 roku. Wszystkie te urządzenia zyskały w kodeksie drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące zarówno prawa, jak i obowiązki.
Dodano: 19.05.2021 -
Przestępcy aby osiągnąć cel, nieustannie modyfikują znane już metody oszustw i wymyślają wciąż nowe. Najczęściej na swoje ofiary wybierają osoby starsze lub samotne. Przekonują o konieczności przekazania pieniędzy, obiecując, że za chwilę w nienaruszonym stanie zostaną one zwrócone. Bądźmy czujni i rozmawiajmy z bliskimi nam seniorami o tego typu zagrożeniach, uczulmy ich na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści.
Dodano: 18.05.2021 -
Poczucie bezpieczeństwa jest podstawową potrzebą prawidłowego funkcjonowania każdej społeczności. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, za pomocą którego można zgłaszać niepokojące sygnały, a tym samym kształtować bezpieczeństwo w swojej okolicy.
Dodano: 18.05.2021