Aktualności

Podsumowanie działań "Trzeźwy Poranek" w powiecie nidzickim - 2 kierujących po alkoholu

Data publikacji 04.07.2025

Za nami wczorajsze działania ukierunkowane na badanie stanu trzeźwości kierowców. Ich cel to poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg. Szybkie zazwyczaj badanie trzeźwości dla dwóch uczestników ruchu niestety musiało się przedłużyć. Byli pod działaniem alkoholu.

W czwartek (03.07.2025 r.) od wczesnych godzin porannych, na drogach Warmii i Mazur, policjanci prowadzili działania ukierunkowane na badane stanu trzeźwości kierowców. W akcji brali udział również nidziccy funkcjonariusze, którzy tego dnia przeprowadzili prawie 800 kontroli stanu trzeźwości. Tego dnia zatrzymali 2 kierowców pod działaniem alkoholu: 1 kierującego samochodem osobowym i 1 rowerzystę.

Badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem osobowym marki VW, zatrzymanego około godz. 7:30 do kontroli drogowej na ul. Olszyńskiej w Nidzicy wykazało 0,33 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację z ujawnionego wykroczenia i elektronicznie zatrzymali prawo jazdy 38-letniemu mężczyźnie, który niebawem odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu.

Drugi nietrzeźwy kierujący ujawniony tego dnia przez nidzickich policjantów, to 65-letni rowerzysta z gminy Nidzica, który przemieszczał się ul. Sprzymierzonych w Nidzicy. Z przeprowadzonego badania wynikało, że w jego organizmie krąży 1,3 promila alkoholu. Kontrola drogowa dla kierującego jednośladem skończyła się mandatem w kwocie 2500 zł.
 

PAMIĘTAJ!

  • Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację, powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

  • Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

  • Jazda na „podwójnym gazie” niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

  • kontrola trzeźwości
    kontrola trzeźwości
  • kontrola trzeźwości
    kontrola trzeźwości
  • kontrola trzeźwości
    kontrola trzeźwości
  • kontrola trzeźwości
    kontrola trzeźwości
  • kontrola trzeźwości
    kontrola trzeźwości
  • kontrola trzeźwości
    kontrola trzeźwości
Powrót na górę strony