Spotkanie z seniorami na temat cyberzagrożeń - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z seniorami na temat cyberzagrożeń

Data publikacji 08.01.2020

Wielu seniorów idzie z duchem czasu i niemal codziennie korzysta z sieci, jednak nie zawsze zachowuje przy tym bezpieczeństwo. Na wczorajszym spotkaniu przedstawiciele nidzickiej Policji rozmawiali ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku o cyberzagrożeniach i bezpieczeństwie seniora w Internecie.

Internet pozwala na nawiązywanie znajomości, robienie zakupów, załatwianie spraw urzędowych, rejestrację do lekarzy, ale należy pamiętać że jest to przestrzeń, w której także popełniane są przestępstwa. Wczoraj (07.01.2020 r.) na spotkaniu, które odbyło się w budynku Urzędu Gminy w Nidzicy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku dowiedzieli się jakie zagrożenia czyhają podczas odwiedzania stron internetowych, kim jest i jak działa cyberprzestępca, oraz czym jest cyberazgrożenie i jak się przed nim chronić. Na spotkaniu rozmawiano także o robieniu bezpiecznych zakupów przez internet, zawieraniu znajomości na portalach społecznościowych czy postępowaniu w przypadku otrzymania wiadomości elektronicznej z podejrzaną treścią. Policjanci starali się uwrażliwić seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami oszustwa internetowego, przekonać do stosowania zasady ograniczonego zaufania oraz przekazać wiele wskazówek jak postępować aby nie stać się ofiarą ataku cyberprzestępców chcących ukraść naszą tożsamość i dane osobowe a w konsekwencji narazić na szkody finansowe.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze a pytania zadawane przez seniorów były dowodem na to, że poruszona problematyka nie jest im obca i obojętna.