Zasnął za kierownicą i wjechał do rowu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zasnął za kierownicą i wjechał do rowu

Data publikacji 31.12.2019

Zmęczenie i senność to bardzo niebezpieczne zjawiska dla osoby prowadzącej pojazd. Przekonał się o tym 31 – latek z gminy Nidzica, który zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście nic mu się nie stało - choć sytuacja wyglądała bardzo niebezpiecznie.

Dziś (31.12.2019 r.) około godz. 7:30 na drodze W545 w miejscowości Kozłowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego marki Peugeot. 31 – letni mieszkaniec gminy Nidzica przyznał, że jadąc od strony Kozłowa w kierunku Nidzicy zasnął za kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu powodując wywrócenie pojazdu. Mężczyzna był trzeźwy, jechał sam. Nic mu się nie stało i o własnych siłach opuścił wywrócony pojazd. Policjanci zastosowali wobec kierowcy Peugeota pouczenie.

Siadanie za kierownicę gdy jesteśmy senni jest bardzo ryzykowne. Zmiany ciśnienia, zmęczenie mogą powodować zaśnięcie w trakcie prowadzenia pojazdu. Zadbajmy o dobry sen przed podróżą a w jej trakcie zaplanujmy przerwy na złapanie świeżego oddechu i kawę. Pamiętajmy również o odpowiedniej temperaturze w aucie – delikatny chłodek pozwoli zachować koncentrację i zmniejszy poczucie senności – a energetyczna muzyka lub rozmowa z pasażerem pomogą zachować świeżość umysłu.

Pamiętajmy, zmęczenie za kierownicą niesie za sobą równie groźne niebezpieczeństwo jak jazda pod wpływem alkoholu.

 

 

  • wywrócone auto dostawcze w rowie
  • wywrócone auto dostawcze w rowie