Bezpieczne ferie- autokary do kontroli - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie- autokary do kontroli

Data publikacji 11.01.2019

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w ciągu zimowego wypoczynku jest priorytetem polskiej Policji. Istotnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego autokarów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz tych punktów z terenu całego kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie będzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Policjanci zwracają się z prośbą by planowane wyjazdy na wycieczki zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem. Można to zrobić osobiście w jednostce Policji, lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 89 625 02 00.

Zgłoszenie kontroli autokaru powinno zawierać datę, godzinę, miejsce odjazdu, dane organizatora oraz telefon kontaktowy.