Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Utrudnienia na „siódemce” z powodu ciężarówki

Data publikacji 09.01.2019

Na kilka godzin wyłączony był prawy pas ruchu w kierunku Gdańska na drodze S7 z powodu wywróconego samochodu ciężarowego. Zdarzenie to miało miejsce wczoraj koło Napierk. Złe warunki atmosferyczne panujące w naszym województwie utrudniają kierowcom poruszanie się po drogach, dlatego też policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku.

Wczoraj kilka minut po godz. 10.00 policjanci nidzickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o wywróconym samochodzie ciężarowym na trasie S7 koło miejscowości Napierki. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący scanią nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, a następnie wywrócił pojazd. 39-letni trzeźwy kierowca pojazdu na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń w tym zdarzeniu.

Ruch odbywał się lewym pasem ruchu. Na czas podnoszenia pojazdu z pobocza, droga została całkowicie zablokowana, a policjanci zorganizowali objazdy drogą serwisową od węzła Napierki do węzła Powierż.

39-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Pamiętajmy!

Rozsądek przede wszystkim! Padający śnieg lub deszcz, a także pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Ślisko jest również na chodnikach, apelujemy do pieszych, aby bardzo uważali zbliżając się do przejść, tracąc równowagę na śliskim chodniku możemy wpaść pod samochód. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.