31-latek zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 29.10.2018

Coraz częściej słyszy się o obywatelach, którym nie jest obojętne zachowanie się innych ludzi w różnych obszarach społecznych. W ubiegły piątek (26.10.2018r.) mieszkaniec gminy Nidzicy widząc kierowcę samochodu osobowego jadącego „wężykiem” natychmiast poinformował policjantów, a następnie uniemożliwił ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kierowca seata miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Do kolejnego zatrzymania obywatelskiego doszło w ubiegły piątek (26.10.2018r.) na terenie gminy Nidzica. Na ogromne słowa uznania zasługuje 31-latek, który widząc kierującego seatem altea zareagował w bardzo profesjonalny i bezpieczny sposób.

Około godz. 22.00 poruszając się ulicami miasta, 31-latek zauważył nadjeżdżającego z przeciwnej strony seata, który niebezpiecznie wjechał na jego pas ruchu. Mężczyzna wyhamował i minął się z seatem. Podejrzewając, że kierowca mógł źle się poczuć, bądź być pod wpływem alkoholu, 31-latek zawrócił i pojechał za tym autem. Na ulicy Olsztyńskiej seat zatrzymał się pod sklepem spożywczym. Gdy 31-latek podszedł do mężczyzny szybko zorientował się, ze ten jest pod znacznym działaniem alkoholu. Natychmiast przedzwonił na numer alarmowy, prosząc o szybki przyjazd policjantów. W tym czasie kierowca odpalił silnik i ruszył. Obawiając się, że kierowca seata ucieknie, 31-latek wsiadł do swojego auta i pojechał za nim. Mężczyzna był w stałym kontakcie z oficerem dyżurnym jednostki i na bieżąco podawał swoje położenia. Na drodze koło miejscowości Szerokopaś kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna o własnych siłach wysiadł z auta i chciał uciec z miejsca zdarzenia. Uniemożliwił mu to 31-latek, który przypilnował, aby kierowca była na miejscu z chwilą przybycia na miejsce policjantów.

Pijany 51-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i zbadany na stan trzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2 promile w organizmie. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna.