Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga wypadek! Droga S7 w kierunku Warszawy zablokowana

Data publikacji 26.10.2018

Na drodze szybkiego ruchu na wysokości miejscowości Litwinki k. Nidzicy doszło do wypadku drogowego. Uczestniczyły w nim 3 pojazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga jest zablokowana, policjanci zorganizowali objazd w kierunku Warszawy.

Nidziccy policjanci pracują na miejscu wypadku drogowego do jakiego doszło dzisiaj o godz. 11.00 na drodze szybkiego ruchu na wysokości miejscowości Litwinki k. Nidzicy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący busem jadący w kierunku Warszawy nie zachował należytej ostrożności wskutek czego najechał na tył holowanej hondy, a ta uderzyła w golfa. Zniszczeniu uległy wszystkie trzy pojazdy.

Kierowca hondy z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala w Działdowie.

Droga szybkiego ruchu jest zablokowana. Policjanci zorganizowali objazd przez węzeł północ (stara droga DK 7). Utrudnienia potrwają co najmniej do godz. 14-tej.

Przypominamy!

Zgodnie z art. 177 kodeksu karnego:

§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.

Apelujemy!

Jak co roku jesienią apelujemy o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami z uwagi na zmienne warunki pogodowe. Śliska i mokra nawierzchnia dróg to ogromne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze. Przypominamy także pieszym i rowerzystom, by samodzielnie zadbali o swoje bezpieczeństwo na drodze, zaopatrując się w elementy odblaskowe i prawidłowe oznaczenie swojej pozycji na drodze. Chwila nieuwagi może kosztować życie!

  • zdarzenie drogowe na S7
  • zdarzenie drogowe na S7
  • zdarzenie drogowe na S7
  • zdarzenie drogowe na S7
  • zdarzenie drogowe na S7
  • zdarzenie drogowe na S7