Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dachowanie busa. Uwaga kierowcy na zmienne warunki atmosferyczne!

Data publikacji 17.10.2018

Ostatnie promienie jesiennego słońca daje wszystkim ogromną energię, pozytywny nastrój, a kierowcom poczucie bezpieczeństwa na drodze. Jednak może to być złudne wrażenie, bo obecne poranki witają nas mokrymi i śliskimi nawierzchniami dróg. Z takich oto przyczyn doszło do niebezpiecznego zdarzenia, podczas którego dachował bus. Kierowcy, noga z gazu!

Wczoraj rano (16.07.2018r.) koło miejscowości Napiwoda gm. Nidzica doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w kierunku Nidzicy kierowca renaulta nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W zdarzeniu tym uczestniczył tylko kierowca busa, któremu na szczęście nic poważnego się nie stało.

W czasie kontroli funkcjonariusze nie mieli żadnych zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierującego.

 

 

Policjanci apelują! Jesienna pogoda niesie ze sobą poważne zmiany warunków atmosferycznych, a co za tym idzie również i drogowych. Dlatego na mokrej nawierzchni należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią prędkość, która nie doprowadzi do utraty kontroli nad prowadzonym autem. Odpowiedzialni kierowcy muszą o tym pamiętać!