64-latka pod kołami motoroweru - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

64-latka pod kołami motoroweru

Data publikacji 16.10.2018

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, podczas którego została potrącona nidziczanka przez kierującego motorowerem. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Działdowie. Kierujący i poszkodowana byli trzeźwi. Policjanci apelują do wszystkich użytkowników ruchu drogowego o wzmożoną ostrożność.

W sobotę (13.10.2018r.) kilka minut po 11.00 oficer dyżurny nidzickiej komendy  został powiadomiony o zdarzeniu drogowym jakie miało miejsce na ul. Traugutta w Nidzicy. Na miejscu policjanci ustalili, że piesza nie zachowała należytej ostrożności, weszła na jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym i została potrącona  przez kierującego motorowerem. Kobieta z obrażeniami ręki został przetransportowana do szpitala w Działdowie

Zarówno kierujący skuterem jak i nidziczanka byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Dzień wcześniej tj. w piątek (12.10.2018r.) na terenie powiatu nidzickiego były prowadzone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Tylko podczas kilkunastu godzin policyjnej akcji, funkcjonariusze ujawnili, aż 19 wykroczeń w postaci przechodzenia pieszych w miejscach niedozwolonych. W ten sam sposób doszło właśnie do wyżej opisanego przypadku.

Przypominamy, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym zabrania się pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych. Przejście na drugą stronę jezdni odbywa się tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych czyli przejściu dla pieszych. Najprostszą receptą na bezpieczeństwo to przede wszystkim stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, respektowanie zakazów oraz stosowanie się do zasad ograniczonego zaufania i szczególnej ostrożności.