Jazda z 3 promilami zakończona na drzewie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Jazda z 3 promilami zakończona na drzewie

Data publikacji 06.07.2018

Czy myślał o skutkach swojego postępowania 52-latek wsiadając na motocykl w stanie upojenia alkoholowego i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów? Tego z pewnością nigdy się nie dowiemy, lecz jedno jest pewne, wczoraj był ogromnym zagrożeniem na drodze dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj o godz. 20.00 na drodze koło miejscowości Łyna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 52-letni mieszkaniec gminy Nidzica zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Głównym powodem tego zdarzenia były 3 promile alkoholu, krążące w organizmie mężczyzny. Dodatkowo w trakcie weryfikowania danych w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów do 2022 roku. Kierowca nie posiadał również ubezpieczenia i dokumentów od pojazdu.

Z uwagi na obrażenia głowy, mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Działdowie.

Mieszkaniec gm. Nidzica będzie odpowiadał za jazdę pod wpływem alkoholu, oraz złamanie sądowego zakazu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka kara pieniężna, oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za popełnione wykroczenia