Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli ukraść metalowe elementy z budowy. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 18.06.2018

Dwóch mężczyzn w biały dzień chciało ukraść rynny i blachy. W porę zareagował czujny mieszkaniec Nidzicy i powiadomił policjantów. Obaj sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a przygotowane do wywiezienia rzeczy zwrócili właścicielowi. Jeden z sprawców był poszukiwany przez sąd w Mrągowie za kradzieże.

 W sobotni poranek (16.06.2018r.) nidziccy policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy z terenu budowy w Nidzicy usiłowali wywieść metalowe elementy. Policyjny patrol, po dojechaniu na wskazane miejsce potwierdził to zgłoszenie. 45 i 59-latek przygotowali do wywiezienia z budowy rynny i metalowe blachy. Policjanci zatrzymali mężczyzn, a rzeczy zwrócono właścicielowi, który przybył na miejsce zdarzenia.

W trakcie dalszej interwencji okazało się, że 59-letni mieszkaniec powiatu mrągowskie jest poszukiwany przez tamtejszy sąd za kradzieże. Mężczyzna weekend spędził w policyjnym areszcie, a dziś rano został przewieziony do zakładu karnego gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Na obu mężczyzn został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Za usiłowanie kradzieży grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny