Pośpiech nie popłaca - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pośpiech nie popłaca

Data publikacji 14.06.2018

Zdawać by się mogło, że przepisy ruchu drogowego, zwłaszcza te dotyczące ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym dotyczą tylko i wyłącznie osób mieszkających w Polsce. O tym, że należy zdjąć nogę z gazu i stosować się do ograniczeń prędkości przekonał się wczoraj 44-letni kierujący mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 67 km/h został ukarany mandatem oraz stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Wczorajszego wieczoru w miejscowości Muszaki, policjanci ruchu drogowego z tut. KPP zatrzymali kierującego, za przekroczenie prędkości. Mężczyzna poruszał się pojazdem m-ki Skoda Rapid, w obszarze zabudowanym z prędkością 117km/h, tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 67km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 pkt. karnymi. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że w przypadku, gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.

  • kontrola drogowa