Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Vw najechał na tył audi. 3-miesięczne dziecko przewiezione do szpitala

Data publikacji 12.06.2018

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj na ul. Kościuszki w Nidzicy. Kierujący volkswagenem uderzył w tył poprzedzającego go audi. W zdarzeniu uczestniczyło 3-miesięczne dziecko, które zostało przewiezione do szpitala. Sprawca tego zdarzenia został ukaranym mandatem karnym.

Wczoraj około godz. 14.00 na ul. Kościuszki w Nidzicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem 21-latek, nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go audi, w wyniku czego najechał na tył tego pojazdu. Z podróżującej w audi 4-osobowej rodziny do szpitala zostało zabrane 3-miesięczne dziecko. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, zostało wypisane do domu.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci na sprawcę tego zdarzenia nałożyli mandat w wysokości 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Policjanci przypominają!

Od ubiegłego roku obowiązują nowe przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodach. Przede wszystkim została zniesiona granica wiekowa do przewożenia dzieci w foteliku samochodowym, oraz wprowadzono możliwości podróżowania dzieci do 150 cm w przedniej części samochodu w tymże urządzeniu. Ponadto, zgodnie z nowymi zapisami Kodeksu Ruchu Drogowego, zwolniono rodziców i opiekunów z obowiązku przewożenia dzieci powyżej 135 cm z tyłu samochodu w foteliku – od czasu nowelizacji można przewozić je również w pasach bezpieczeństwa.

Inne zmiany dotyczą braku obowiązku przewożenia w foteliku samochodowym dzieci posiadających zaświadczenia lekarskie z przeciwwskazaniami do ich stosowania.

Unormowano również zasady przewożenia trójki małych dzieci w przypadku, gdy nie ma możliwości zainstalowania trzech fotelików z tyłu samochodu. W takiej sytuacji dziecko, które ma ukończone trzy lata może być przewożone z tyłu bez fotelika samochodowego, ale w zapiętych pasach bezpieczeństwa. W praktyce przepis ten dotyczy auta 5-osobowego, ponieważ w przypadku samochodu 7-9 osobowego nie ma problemu z zainstalowaniem dodatkowego, trzeciego fotelika.