Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy, z zakazem sądowym i poszukiwany przez sąd jechał drogą wojewódzką nr 604

Data publikacji 07.06.2018

Zwykła kontrola drogowa zakończyła się dla mieszkańca gminy Nidzicy zatrzymaniem i doprowadzeniem do komendy. Powodów jego zatrzymania było kilka: jazda pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego zakazu, oraz poszukiwania prowadzone przez nidzicki sąd za jazdę pod wpływem alkoholu.

Wczorajsze działania (06.06.2018r.) pn. „Alkohol i narkotyki” jakie przeprowadzili nidziccy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji w Olsztynie pomogły wyeliminować kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Kilka minut po godz. 16.00 koło miejscowości Grzegórzki gm. Nidzica, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 58-latka, który jechał rowerem. Policjanci poddali mężczyznę badaniu na stan trzeźwości. Okazało się, ze kierowca jednośladu miał prawie 0,7 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek posiadał aktywny zakaz prowadzenia roweru, oraz poszukiwany był przez nidzicki sąd do odbycia kary za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. 58-latek został zatrzymany i minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał dzisiaj zarzut kierowania rowerem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Akcja „Alkohol i narkotyki była wymierzona przeciwko nietrzeźwym kierującym, oraz będących pod wpływem narkotyków. Wśród przebadanych ponad 220 kierowców, znalazł się tylko jeden nietrzeźwy kierowca. To dowodzi, że z każdym mijającym rokiem wzrasta liczba kontroli stanu trzeźwości, a spada liczba kierowców którzy odważą się wsiąść za kierownicę po spożywanych wcześniej procentach. Każda z kolejnych przeprowadzanych przez policjantów akcji ma na celu poprawnie stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Przede wszystkim ma to wpłynąć na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców. Powinniśmy zatem przyzwyczaić się, że w trakcie kontroli drogowej zawsze będzie sprawdzany stan trzeźwości kierującego pojazdem.