Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłowali ukraść paliwo z samochodów ciężarowych. Zostali zatrzymani

Data publikacji 29.08.2017

Czujność właściciela posesji oraz szybkie i skuteczne działania policjantów doprowadziły do zatrzymania trzech sprawców usiłowania kradzieży paliwa. Mężczyźni przyjechali z Działdowa, aby dokonać kradzieży paliwa na terenie gm. Kozłowo. Zostali spłoszeni przez właściciela posesji, a po kilkunastu minutach zatrzymani przez policjantów. Wszyscy usłyszeli zarzuty, grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem oficer dyżurny nidzickiej komendy został powiadomiony o tym, że w pobliżu jednej z posesji w gm. Kozłowo znajduje się trzech mężczyzn z pojemnikami na paliwo. Właściciel obawiał się, że chcą oni dokonać kradzieży paliwa z samochodów ciężarowych znajdujących się na jego podwórku.
Oficer dyżurny natychmiast skierował w to miejsce policjantów oraz przekazał dla pozostałych patroli oraz pobliskich jednostek policji informacje o tym zdarzeniu.
Niespełna kilkanaście minut później vw golf, którym podróżowało 3 mężczyzn, został zatrzymany na terenie powiatu działdowskiego przez tamtejszych funkcjonariuszy. Wszyscy zostali przewiezieni do nidzickiej komendy, gdzie zostali umieszczeni w policyjnym areszcie.

Wczoraj mieszkańcy Działdowa w wieku 28,31 i 35 lat usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.