Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

18-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Będzie odpowiadał za przestępstwo

Data publikacji 28.08.2017

W przeciągu dwóch tygodni to już trzeci kierowca, a drugi 18-latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mimo funkcjonujących już od 3 miesięcy nowych przepisów w ruchu drogowym, nie wszyscy kierowcy chcą się do nich stosować. Przypominamy, że w przypadku nie zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowca będzie odpowiadać za przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godz. 11.00 funkcjonariusze nidzickiej drogówki chcieli zatrzymać w miejscowości Załuski samochód osobowy marki Seat Ibiza. Funkcjonariusz za pomocą tarczy podawał sygnały do zatrzymania się. Kierowca nie zareagował i omijając policjantów pojechał dalej. Policjanci o tym fakcie powiadomili oficera dyżurnego, a następnie pojechali za oddalającym się pojazdem. Z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękowa w oznakowanym radiowozie, policjanci kilkukrotnie próbowali zatrzymać pojazd, jednakże kierowca nie reagował na podawane sygnały.

Funkcjonariusze zatrzymali seata w Nidzicy na ul. Przemysłowej. Kierowcą okazał się 18-letni mieszkaniec  gm. Działdowo, który nie posiadał uprawnień do kierowania.  

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 15 lat.