Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne kontrole kąpielisk przez dzielnicowego, ratownika WOPR oraz pracowników Sanepidu

Data publikacji 14.07.2017

Oprócz spotkań profilaktycznych w trakcie których funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi na temat właściwych zachowań, a także rozpoznania i unikania wakacyjnych zagrożeń odbywają się kontrole terenów przywodnych a w szczególności kąpielisk. W minionym tygodniu dzielnicowy gminy Nidzica wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy oraz ratownikami WOPR kontrolowali kąpieliska. W trakcie kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Nidzicy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” oraz „Bezpiecznych wakacji” odwiedzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Wczoraj dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Florek razem z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej skontrolowali kąpielisko na plaży w Wiknie. W trakcie wspólnej kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

W ramach działań „Bezpieczne wakacje 2017” do końca wakacji będą prowadzone spotkania edukacyjno-profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą oraz ich opiekunami, przebywającymi na obozach i koloniach, w celu  promowania pozytywnych postaw i zachowań.

Funkcjonariusze rozmawiają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Ostrzegają dzieci i młodzież przed różnymi zagrożeniami oraz o sposobie ich unikania i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dużą uwagę poświęcają zasadom bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

 

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą, w ramach  akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjanci wspólnie z ratownikami WOPR pełnią wspólnie służbę na jeziorze Omulew. Dzielnicowy wspólnie z ratownikiem WOPR dokonał kontroli również tzw. "dzikich kąpielisk". W trakcie wspólnej służby nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna przez promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie wyeliminowanie  tragicznych zdarzeń nad wodą. Jak widać wspólne służby, kontrole jak również działalność profilaktyczna przynosi efekty czego wyrazem jest brak zdarzeń na terenach przywodnych.