Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie drogowe na krajowej „siódemce”. Uwaga na zmienne warunki atmosferyczne!

Data publikacji 04.07.2017

Niskie ciśnienie, padający deszcz na zmianę ze słońcem to jedne z trudniejszych warunków atmosferycznych, z którymi dzisiaj muszą poradzić sobie kierowcy. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na drodze szybkiego ruchu. Podczas zmiany pasa ruchu w trakcie opadów deszczu kierowca peugeota uderzył w hyundaia. Jedna osoba trafiła do szpitala. Kierowco, noga z gazu!

Dzisiaj tuż przed godziną 9.00 na drodze szybkiego ruchu S-7 koło miejscowości Kanigowo doszło do zdarzenia  drogowego, w którym udział brały dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w kierunku Warszawy kierowca peugeota podczas zmiany pasa ruchu, uderzył w tył prawidłowo jadącego hyundaia. Ten z kolei wskutek uderzenia, kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi i uderzył tyłem w bariery ochronne. Pasażerka tego pojazdu została przetransportowana do szpitala w Nidzicy. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. 29-letni kierowca peugeota tłumaczył policjantom, że do tego zdarzenia przyczyniły się intensywne opady deszczu i słaba widoczność na drodze.    

Policjanci apelują! Zmienna pogoda niesie ze sobą poważne zmiany warunków drogowych. Dlatego na mokrej nawierzchni należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią prędkość, która nie doprowadzi do utraty kontroli nad prowadzonym autem. Odpowiedzialni kierowcy muszą o tym pamiętać.

  • zdarzenie drogowe na S-7
  • zdarzenie drogowe na S-7
  • zdarzenie drogowe na S-7
  • zdarzenie drogowe na S-7