Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP / KGP / MSWiA: „Kręci mnie bezpieczeństwo...” podczas wakacji

Data publikacji 28.06.2017

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi kolonie, wyjazdy, czas wypoczynku oraz rekreacji na lądzie, w wodzie i nad wodą. W tym okresie również niestety dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, wypadków i utonięć. Z myślą o tym, by im zapobiegać, policjanci prowadzą akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta honorowym patronatem przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Pikniki, pokazy sprzętu i wyposażenia, spotkania z uczniami i młodzieżą, zajęcia w miasteczkach ruchu drogowego - to tylko niektóre z atrakcji czekających na dzieci i młodzież podczas kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo” i „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

Głównym celem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, którą zainaugurował dziś minister Mariusz Błaszczak, jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem. W najbliższych miesiącach funkcjonariusze służb podległych MSWiA będą spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Duża uwaga zostanie poświęcona także odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu.

Więcej na temat akcji można przeczytać na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Partnerami w projekcie są: Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego oraz Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski oraz Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego.

Więcej na temat akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” można przeczytać na stronie internetowej Komendy Głównej Policji.

W powyższe działania aktywnie włączyli się także policjanci z garnizonu warmińsko - mazurskiej Policji.

Jeszcze przed wakacjami funkcjonariusze spotykali się z uczniami szkół i rozmawiali z nimi m.in. o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym - w tym zagrożeniach wynikających z kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Przygotowywali także takie wydarzenia jak np. rajdy rowerowe. W ich trakcie rozdawali uczestnikom kamizelki odblaskowe, by wszyscy byli widoczni na drodze i przypominali rowerzystom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Początek wakacji wcale nie spowodował tego, że aktywność działań policjantów na tym trudnym profilaktycznym polu zmalała.