Rowerowe promile w wakacyjny weekend - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Nidzicy

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rowerowe promile w wakacyjny weekend

Data publikacji 26.06.2017

Pomimo, iż od 4 lat jazda na rowerze nie jest już przestępstwem, a wykroczeniem, nietrzeźwych kierującymi jednośladami nie brakuje. Można by rzec, że takim osobom nie brakuje również wyobraźni, bo nie tylko sami mogą ulec wypadkowi, to również mogą w dużym stopniu przyczynić się do ich powstania. Dwóch nietrzeźwych rowerzystów zatrzymanych w weekend będzie odpowiadało za jazdę jednośladem pod wpływem alkoholu. Grozi im kara aresztu lub grzywny do 5.000 zł.

Podczas pierwszego weekendu rozpoczynających się wakacji pogoda nie rozpieszczała nas. Padający przelotny deszcz, chłód i silne podmuchy wiatru jednak nie odstraszyły amatorów jazdy na rowerze. Co niektórym nie przeszkadzało nawet  to, że przed rozpoczęciem podróży na jednośladzie posiłkowali się wysoko procentowymi napojami.

Do pierwszej kontroli doszło około godz. 15-tej w sobotę w Nidzicy na ul. Słowackiego. Policjanci zatrzymali rowerzystę, którego tor jazdy pozostawił wiele do życzenia. Nidziczanin miał prawie 1,8 promila w wydychanym powietrzu.

W niedzielę około 16-tej koło miejscowości Sławka Wielka gm. Kozłowo patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli rowerzystę. Mieszkaniec tejże gminy został poddany badaniu na stan trzeźwości, które nie wypadło dla niego pomyślnie. 63-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie.

W obu przypadkach policjanci skierują wnioski do sądu o ukaranie. Mężczyźni będą odpowiadać za jazdę na rowerze będąc pod wpływem alkoholu. Kodeks wykroczeń przewiduje za to wykroczenie karę aresztu od 5 do 30 dni, lub karę grzywny od 50 do 5.000 zł. Sąd może również orzec zakaz prowadzenia pojazdów niemechanicznych.